درمان واریس

درمان واریس با لیزر

درمان واریس یوسیله لیزر
دسته‌بندی لیزر
نویسنده iraniseo
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۶ تیر ۱۴۰۳

 درمان ورید های واریسی با لیزر

وریدهای واریسی رگ‌های متورم یا بزرگ شده‌ای هستند که در اثر دریچه‌های رگ ضعیف یا حتی آسیب دیده ایجاد می‌شوند. از عوامل موثر در ایجاد رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی می‌توان به بارداری، وراثت، افزایش سن، ایستادن طولانی مدت، بلند کردن اجسام سنگین و تغییرات هورمونی اشاره کرد. رگ‍‌های واریسی ممکن است با پیشرفت سایر بیماری‌های وریدی همراه باشد که می‌تواند از نظر سلامتی جدی باشد. لیزر داخل رگ یکی از شیوه‌های موثر برای درمان رگ‌های واریسی می‌باشد. این یک روش درمانی با حداقل تهاجم است که برای “بستن” برخی از رگهای بیمار که فقط توسط اولتراسوند مشاهده می‌شوند، استفاده می‌شود. یک فیبر لیزر نازک و طولانی از داخل رگ برای درمان رد می‌شود، رگ وریدی می‌سوزد و بسته می‌شود. ورید تحت درمان قرار می‌گیرد و در طی ۶تا ۱۲ ماه به خودی خود ناپدید می‌شود

 

لیزر داخل رگ ابلیشن لیزری درون وریدی چیست؟ 

درمان و جراحی برای از بین بردن و یا برداشتن ورید واریسی به زمان بهبودی بیشتر و بیهوشی عمومی نیاز دارد. درمان رگ‌های واریسی با جراحی می تواند مشکل ساز باشد و در برخی از بیماران عوارض جانبی دردناکی داشته باشد.

این روش درمان با لیزر ابلیشن زمانی توصیه می‌شود که رگهای واریسی به ویژه بزرگ بوده و با اسکلروتراپی قابل درمان نیستند. درمان ابلیشن لیزری درون وریدی به هیچ زمان بهبودی نیاز ندارد. روش جایگزین جراحی تا هشت هفته طول می‌کشد تا بیمار بهطور کامل بهبود یابد و ممکن است باعث ناراحتی قابل توجه و همچنین میزان عود بالا شود

درمان وریدهای واریسی با لیزر

 

مزایای درمان واریس با لیزر داخل رگ

بعد از آن هیچ زمان بهبودی وجود ندارد

بدون زخم است

درمان حداقل تهاجمی است

بهبود چشمگیر ظاهر رگ‌های واریسی روی پا

روش سرپایی است و نیاز به بستری ندارد

بیمار فورا به فعالیت طبیعی خود باز می‌گردد

۹۸٪ موثر است

گردش خون بهتر است

فرایند درمان زیر یک ساعت انجام می‌شود

روش درمان واریس با لیزر داخل تاکنون موثرترین روش غیر جراحی برای از بین بردن رگ‌های واریسی است (میزان موفقیت آن ۹۸٪ است). رگ‌های واریسی دردناک هستند زیرا جمع شدن خون در نیمه تحتانی بدن باعث ایجاد آنها می‌شود. رگ‌های واریسی در ابتدا از لحاظ ظاهری ناخوشایند هستند، اما با گذشت زمان برای فرد غیر قابل تحمل می‌شوند و حرکت طبیعی غیرممکن است.

 

بهبودی پس از درمان واریس با لیزر

روش درمان واریس با لیزر داخل رگ، برای اطمینان از حداقل اختلال در زندگی و فعالیت‌های بیمار بلافاصله پس از آن طراحی شده است. بعد از این روش برای بهبود رگ‌های واریسی دردناک هیچ زمان بهبودی وجود ندارد. ممکن است احساس سفتی در ناحیه‌ی درمان داشته باشید و ممکن است کبودی خفیفی ایجاد شود، اما این طبیعی است و دردناک نیست.

 

عیلرغم اینکه پس از درمان، هیچ زمان بهبودی وجود ندارد، اما پزشکان توصیه می‌کنند که پس از آن هیچ‌گونه وزنه برداری انجام نشود.

 

نتایج

هنگامی که ورید واریسی توسط روش لیزر بسته شد‌، خون به رگ‌های عمیق‌تر هدایت می‌شود و گردش خون به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد. بعد از مدت کوتاهی، ورزش و فعالیت بدنی طبیعی افزایش یافته و درد آن بسیار کمتر می‌شود.

 

قبل از درمان رگ‌های واریسی با EVLT، بیماران در حرکات کوچک احساس ناراحتی زیادی می‌کنند. پیاده روی که زمانی دشوار بود اکنون پس از لیزر درمانی لذت بخش خواهد بود.

 

نه تنها گردش خون شما در نتیجه باعث بهبود سلامت کلی شما می‌شود، همچنین ظاهر رگ‌های واریسی ناخوشایند نیز به میزان قابل توجهی به حداقل می‌رسد. رگ‌های واریسی باعث خجالت می‌شوند و تلاش برای پنهان کردن آن‌ها دشوار است. پس از اتمام این روش کم تهاجمی، دیگر نیازی به نگرانی در مورد ظاهر پاها، دست‌ها و دیگر قسمت‌های بدن نیست.

 

 

 

نویسنده:دکتر عبدالوهاب برادران. متخصص قلب و عروق ، فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی ( اقدامات مداخله ای قلب ، آنژیوگرافی ، آنژیوپلاستی ) و متخصص درمان واریس با سوابق درخشان تحصیلی و حرفه ای از قبیل رتبه های برتر، دانشجوی نمونه، عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران، فلوشیپ آنژیوپلاستی و مدیریت بنیاد قلب سالم، خدمات ارزشمندی در زمینه های مختلف پزشکی مانند اکوقلب، آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و درمان واریس ارائه می نماید.

.

 

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *